Jak to funguje


Co to je a co to neni:

Spolkový obchod Obživa vypadá jako klasický obchod, je to ale výdejní místo spolku. Skladujeme zde zásoby, které mohou členové spolku v otevírací době odebírat, podobně jako když nakupují.

Finance:

Vybudování spolkového obchodu Obživa je financováno ze vstupních investičních příspěvků členů spolku. Provoz spolkového obchodu Obživa (nájem prostor, energie, plat provozní atd.) je financován z měsíčních členských provozních příspěvků.

Spolkový obchod negeneruje zisk, pouze pokrývá náklady na provoz, a tak je sortiment v Obživě za nákladové ceny bez marže.

Sortiment:

Kromě lokálních zemědělských výpěstků a výrobků zde najdete i kávu, obiloviny a luštěniny, rýži, oleje a octy, šťávy a třeba i pivo – vše pochází z ekologického zemědělství ať už u nás, nebo v zahraničí. Mimo jídla jsme zařadili i stáčenou drogerii, přírodní kosmetiku a potřeby pro domácnost. Sortiment i další aspekty fungování ladíme vždy podle potřeb samotných členů.

Plány do budoucna:

Rádi bychom, aby vznikalo více lokálních poboček Obživy po celé Praze i republice. Pokud byste chtěli založit Obživu i ve vašem okolí, kontaktujte nás. Momentálně probíhají úvahy/snahy o otevření v lokalitách Modřany a Kbely.

 obŽIVA