Informace k závozu Duben 2020


(aktualizace 3.4.2020)

Citrusy se k nám blíží a s nimi i čas výdeje. Děkujeme všem, kdo jste již poslali platbu a zvolili si čas, kdy si pro citrusy přijdete. Prosíme všechny, aby si v tabulce zkontrolovali svůj čas a opravdu přišli, kdy jste si vybrali. Akce se trochu podobá Kulovému blesku a záleží na nás všech, aby to klaplo. Váš čas je směroplatný. Díky!

Pro vás, kdo vybíráte balíčky více lidem – nejezděte dřív, než bude čas výdeje vašeho posledního balíčku.

Informace k rozinkám: Antonis původně nabízel rozinky jednoho z členů kooperativu, které jsou z bílých sultana hroznů, sušené v sušičce a obalené v olivovém oleji. Později zjistil, že tyto rozinky již nejsou k mání. Jsou ale k mání rozinky jiného z členů, u kterého se Antonis kdysi učil farmařit. Ty jsou taky z bílých sultana hroznů, jsou ale sušené na slunci a obalené ve slunečnicovém oleji. Kvalita je bio, cena stejná.


(aktualizace 30.3.2020)


(Platnost informaci z 26.3.2020)

Dobrý den a ahoj všem,
25. března ve tři hodiny odpoledne jsme přišli na to, že v tabulce odběrů došlo k chybě: cena za kg bergamotů byla omylem nastavena na 63 Kč/kg, místo správných 79,80 Kč/kg. To znamená, že ti z vás, kdo zaplatili před 25. března 15:26 a mají objednané bergamoty, zaplatili méně, než zaplatit měli. Prosíme vás proto, pokud se vás toto týká, abyste si v tabulce zjistili svůj nedoplatek a uhradili ho na stejný transparentní účet jako předtím. Za komplikace se vám omlouváme.
Zároveň vás prosíme, abyste si čas výdeje vybrali ve sloupci “Rezervace” tak, že kliknete na šipečky a vyberete některý z časů v nabídce, která se vám rozbalí. Výdej bude probíhat až od tří hodin (od 15:00), proto se prosím nezapisujte do poznámky na 14h. Pokud jste to udělali, vyberte prosím jiný čas z nabídky. Do sloupce “Poznámka” vpisujte případně jiné údaje, které by služba měla znát. Při napravování těchto vzniklých chyb jsme také zjistili, že řada z vás do tabulky do sloupce příchozích plateb napsala nesprávné datum. Proto správce tabulky rozhodl, že nadále bude tento sloupec vyplňovat on. Vy prosím vyplňujte jen sloupec “Rezervace”.
V solidaritě, Váš Citrus-Team


(Platnost informaci z 25.3.2020)

Ahoj lidi,
srdečně vás všechny zdravím. Jak už psala Markéta, solidární dovoz bio citrusů od Antonise z Korintu jsme přeplánovali na 8. dubna a doufáme, že se situace tam i tady do té doby dostatečně pročistí a podaří se ho uskutečnit. (Oni tam momentálně mají úplný zákaz vycházení a na cestu do sámošky potřebují povolení.) Snažíme se to udělat tak, aby to bylo solidární a zároveň bezpečné pro všechny zúčastněné. Zatímco minule lidi chodili, jak se jim to hodilo, stáli frontu a platili hotově, tentokrát se platí převodem předem, tým dobrovolníků bude předem rozvažovat podle seznamu a na výdej je udělaná tabulka, kde je pro každého stanoven přesný čas po dvou minutách na osobu, aby se minimalizovalo potkávání. Vydávat se bude zase tam jako minule, ovšem bez toho, že by lidé vcházeli do dvora: Dobrovolníci v rouškách předem rozváží jednotlivé druhy ovoce podle požadavků a připravené balíčky se budou předávat na ulici. Zatím máme dva obětavé lidi, kteří jsou ochotni tam vážit celé odpoledne od dvou, kdy ovoce zhruba přijede, až do pozdního večera. Ale na to, aby se podařilo dodržet stanovený harmonogram, tj. navážit jednou za dvě minuty pomeranče, citrony, bergamoty a rozinky pro přicházející lidi, by bylo potřeba mít aspoň dva takové dvoučlenné týmy, nebo z počátku i tři. Proto se obracím na vás, kteří jste v dotazníku uvedli, že máte zájem se do odběru osobně zapojit, s prosbou, zda byste mohli a byli ochotni přijít na nějakou část toho odpoledne vážit. Byli byste v průjezdu nebo na dvoře a s jedním dalším člověkem byste podle seznamu připravovali balíčky. Ty by pak někdo vydával přicházejícím lidem na ulici.
Pokud máte chuť a odvahu se takto zapojit, napište mi prosím Vaši časovou nabídku a já se z toho, co mi nabídnete, pokusím sestavit týmy k pokrytí toho odpoledne. Začínáme ve dvě a čím víc vás přijde, tím rychleji to bude rozvážené pro všechny.
Ještě jednou vás všechny srdečně zdravím a přeji vám i všem vašim blízkým pevné zdraví! Světla


(Platnost informaci z 24.3.2020)

Milí citrusníci, 
ve všeobecném víru viru a spousty zpráv máme pro vás nejčerstvější informace o našich objednaných citrusech. Juchů!

  1. Kurz Eura jsme fixli na 28 Kč = 1 €
  2. Svoji platbu proveďte prosím online na transparentní Fio účet nejpozději do 6. dubna. Číslo účtu: 2001786462/2010
  3. Zkontrolujte, prosím, že vaše platba přišla na účet a poté se zapište do tabulky SEM (sloupec L – Na účet přišlo dne)
  4. Datum výdeje: 8. dubna (středa) odpoledne
  5. Minimalizujeme zdravotní riziko: V tabulce si rezervujte čas (sloupec M “času odběru”), kdy si vyzvednete svoje citrusy. Jestli máte možnost, zkuste se mezi sebou domluvit a vyzvednout to pro víc lidí, známých. Abychom snížili potkávání se.
  6. Zjišťujeme možnost parkování poblíž. Zatím se zdá, že pro auta je tam volněji až tak od 16:30. Dáme ještě vědět.
  7. Místo výdeje: dvorek Obživy (Za Poříčskou bránou 7). Všem děkuju za tipy a nápady! Zvážili jsme všechna pro a proti a to staré místo jsme vyhodnotili nejlépe. 
  8. S sebou: robustní papírovou tašku na výměnu za tu, do které vám odvážíme citrusy. Kdo jste si objednali rozinky, vezměte si také papírový pytlík (1 pytlík na 1 kg rozinek) výměnou za ten od nás. První várku pytlíků nakoupíme a příště už budeme tašky a pytlíky točit. Vše bude minimálně 3 dny v karanténě pro bezpečí 🙂 
  9. Spolupráce – hledáme pomocníky na výdej. Potřeba je vážit a vydávat ovoce, složit palety a překládat bedýnky. Kdo můžete, prosím ozvěte se Světle (shj@post.cz)

To je všechno 🙂 Mějte se krásně a zdravě!

Markéta (za tým ostatních)


(aktualizace 23.3.)
Tyto aktivity nejsou organizovány pod vedením Spolku živá obŽIVA i když i někteří její členové jsou do solidárního dovozu citrusů zapojeni.